C1206X332J2RECAUTO
Description
CAP CER 1206 3.3NF 200V X7R 5%
DataSheet
C1206X332J2RECAUTO PDF
Type Description
Series:ESD SMD Auto X7R
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:3300 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:200V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:Soft Termination
Ratings:AEC-Q200
Applications:Automotive, Boardflex Sensitive, ESD Protection
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:0.130" L x 0.063" W (3.30mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.039" (0.98mm)