MA1206XF685M100
Description
CAP CER 6.8UF 10V X5R 1206
DataSheet
MA1206XF685M100 PDF
Part Status:Active
Capacitance:6.8 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:10V
Temperature Coefficient:X5R
Operating Temperature:-55°C ~ 85°C
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:0.125" L x 0.060" W (3.18mm x 1.60mm)