2220J5000823JDT
Manufacturer
Syfer
VIGOR # :
Description
CAP CER 0.082UF 500V X7R 2220
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
2220J5000823JDT PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:0.082 µF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:500V
Temperature Coefficient:X7R (2R1)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:High Temperature
Ratings:-
Applications:High Reliability
Failure Rate:-
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:2220 (5750 Metric)
Size / Dimension:0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.098" (2.50mm)