CAS17C721KARGC
Description
SFTY 1808 720PF X2 250 X7R 10%
DataSheet
CAS17C721KARGC PDF
Part Status:Active
Capacitance:720 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:250VAC
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Ratings:X2
Package / Case:1808 (4520 Metric)
Size / Dimension:0.177" L x 0.080" W (4.50mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.071" (1.80mm)