CKG32KX7S1H106M335AH
Description
CAP CER 10UF 50V X7S SMD
DataSheet
CKG32KX7S1H106M335AH PDF
Part Status:Not For New Designs
Capacitance:10 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:50V
Temperature Coefficient:X7S
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:Nonstandard SMD
Size / Dimension:0.142" L x 0.102" W (3.60mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.136" (3.45mm)