VJ1210A331JXEAT
Description
CAP CER 330PF 500V C0G/NP0 1210
DataSheet
VJ1210A331JXEAT PDF
Type Description
Series:VJ
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:330 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:500V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Features:-
Ratings:-
Applications:General Purpose
Package / Case:1210 (3225 Metric)
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.067" (1.70mm)