GA342QR7GD102KW01L
Manufacturer
TOKO / Murata
VIGOR # :
Description
CAP CER 1000PF 250VAC X7R 1808
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
GA342QR7GD102KW01L PDF
Type Description
Series:GA3
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Capacitance:1000 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:250VAC
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Ratings:Y3
Applications:Safety
Failure Rate:-
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:1808 (4520 Metric)
Size / Dimension:0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.059" (1.50mm)