GMC21CG4R7C50NT
Description
CAP0805 COG 4.7PF .25PF 50V
DataSheet
GMC21CG4R7C50NT PDF
Part Status:Active
Capacitance:4.7 pF
Tolerance:±0.25pF
Voltage - Rated:50V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.055" (1.40mm)