MA0805CG151J100
Manufacturer
Meritek
VIGOR # :
Description
CAP CER 150PF 10V C0G/NP0 0805
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
MA0805CG151J100 PDF
Type Description
Series:MA
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:150 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:10V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Ratings:-
Applications:General Purpose
Failure Rate:-
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.25mm)