C911U680JYSDAAWL45
Description
CAP CER 68PF 400VAC SL RADIAL
DataSheet
C911U680JYSDAAWL45 PDF
Type Description
Series:C900AC SFTY X1-400 Y2-250
Package:Bulk
Part Status:Active
Capacitance:68 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:400VAC
Temperature Coefficient:SL
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Features:-
Ratings:X1, Y2
Package / Case:Radial, Disc
Size / Dimension:0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.394" (10.00mm)