GRM32ER6YA106KA12L
Description
CAP CER 10UF 35V X5R 1210
DataSheet
GRM32ER6YA106KA12L PDF
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Not For New Designs
Capacitance:10 µF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:35V
Temperature Coefficient:X5R
Operating Temperature:-55°C ~ 85°C
Package / Case:1210 (3225 Metric)
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.106" (2.70mm)