C0603C822K5JAC7867
Description
CAP CER 8200PF 50V U2J 0603
DataSheet
C0603C822K5JAC7867 PDF
Type Description
Series:SMD Comm U2J
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:8200 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:50V
Temperature Coefficient:U2J
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:Low ESL, Low Dissipation Factor
Ratings:-
Applications:General Purpose
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.034" (0.87mm)