HV2220Y822JXHATHV
Description
CAP CER 8200PF 3KV X7R 2220
DataSheet
HV2220Y822JXHATHV PDF
Part Status:Active
Capacitance:8200 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:3000V (3kV)
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:2220 (5750 Metric)
Size / Dimension:0.220" L x 0.200" W (5.59mm x 5.08mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.106" (2.70mm)