251R15S510FV4E
Description
CAP CER 51PF 250V NP0 0805
DataSheet
251R15S510FV4E PDF
Type Description
Series:S
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:51 pF
Tolerance:±1%
Voltage - Rated:250V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.046" (1.17mm)