CHV1210N250103KXT
Description
CAP CER 10000PF 250V X7R 1210
DataSheet
CHV1210N250103KXT PDF
Part Status:Active
Capacitance:10000 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:250V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:1210 (3225 Metric)
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.102" (2.60mm)