1825Y5000562GCR
Description
CAP CER 5600PF 500V C0G/NP0 1825
DataSheet
1825Y5000562GCR PDF
Part Status:Active
Capacitance:5600 pF
Tolerance:±2%
Voltage - Rated:500V
Temperature Coefficient:C0G, NP0 (1B)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:1825 (4564 Metric)
Size / Dimension:0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.098" (2.50mm)