VJ0603Y153JBAAM31
Description
CAPACITOR CERAMIC 0603
DataSheet
VJ0603Y153JBAAM31 PDF
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Capacitance:0.015 µF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:50V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Features:-
Ratings:AEC-Q200
Applications:Automotive
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.038" (0.97mm)