B37979N1680J054
Description
CAP CER 68PF 100V C0G/NP0 RADIAL
DataSheet
B37979N1680J054 PDF
Type Description
Series:B37979N
Package:Cut Tape (CT)Tape & Box (TB)
Part Status:Obsolete
Capacitance:68 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:100V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Ratings:-
Applications:RF, Microwave, High Frequency
Failure Rate:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Radial
Size / Dimension:0.217" L x 0.197" W (5.50mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.217" (5.50mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.098" (2.50mm)