SA051C222KAA
Description
CAP CER 2200PF 100V X7R AXIAL
DataSheet
SA051C222KAA PDF
Part Status:Active
Capacitance:2200 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:100V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:Axial
Size / Dimension:0.091" Dia x 0.118" L (2.30mm x 3.00mm)