C3225X7R1C106M/5
Description
CAP CER 10UF 16V X7R 1210
DataSheet
C3225X7R1C106M/5 PDF
Type Description
Series:C
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Capacitance:10 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:16V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Package / Case:1210 (3225 Metric)
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.087" (2.20mm)