0603F105Z250CT
Manufacturer
Walsin Technology
VIGOR # :
Description
CAP CER 1UF 25V Y5V 0603
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
0603F105Z250CT PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Capacitance:1 µF
Tolerance:-20%, +80%
Voltage - Rated:25V
Temperature Coefficient:Y5V (F)
Operating Temperature:-25°C ~ 85°C
Features:-
Ratings:-
Applications:General Purpose
Failure Rate:-
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.037" (0.95mm)