RPER72A334K5B1C03B
Description
CAP CER 0.33UF 100V X7R RADIAL
DataSheet
RPER72A334K5B1C03B PDF
Type Description
Series:RPE
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Capacitance:0.33 µF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:100V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:Radial
Size / Dimension:0.295" L x 0.157" W (7.50mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max):0.354" (9.00mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.197" (5.00mm)