RHEL82A103K1M1A03A
Manufacturer
TOKO / Murata
VIGOR # :
Description
CAP CER 10000PF 100V X8L RADIAL
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
RHEL82A103K1M1A03A PDF
Type Description
Series:RH
Package:Tape & Box (TB)
Part Status:Not For New Designs
Capacitance:10000 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:100V
Temperature Coefficient:X8L
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Features:-
Ratings:AEC-Q200
Applications:Automotive
Failure Rate:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Radial
Size / Dimension:0.157" L x 0.124" W (4.00mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max):0.197" (5.00mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.197" (5.00mm)