GRM319R71H124KA01D
Description
CAP CER 0.12UF 50V X7R 1206
DataSheet
GRM319R71H124KA01D PDF
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Not For New Designs
Capacitance:0.12 µF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:50V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.037" (0.95mm)