ECJ-1VB2A102K
Description
CAP CER 1000PF 100V X7R 0603
DataSheet
ECJ-1VB2A102K PDF
Part Status:Obsolete
Capacitance:1000 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:100V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.035" (0.90mm)