GRM1556S1H3R6CZ01D
Manufacturer
TOKO / Murata
VIGOR # :
Description
CAP CER 3.6PF 50V S2H 0402
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
GRM1556S1H3R6CZ01D PDF
Type Description
Series:GRM
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Capacitance:3.6 pF
Tolerance:±0.25pF
Voltage - Rated:50V
Temperature Coefficient:S2H
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Ratings:-
Applications:General Purpose
Failure Rate:-
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.022" (0.55mm)