CDR33BX153BKWSAR
Manufacturer
Vishay / Vitramon
VIGOR # :
Description
CAP CER 0.015UF 100V BX 1210
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
CDR33BX153BKWSAR PDF
Type Description
Series:Military, MIL-PRF-55681, CDR33
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:0.015 µF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:100V
Temperature Coefficient:BX
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Ratings:-
Applications:High Reliability
Failure Rate:S (0.001%)
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:1210 (3225 Metric)
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.049" (1.25mm)