RDER71H154K1M1C03A
Manufacturer
TOKO / Murata
VIGOR # :
Description
CAP CER 0.15UF 50V X7R RADIAL
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
RDER71H154K1M1C03A PDF
Type Description
Series:RDE
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Capacitance:0.15 µF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:50V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Ratings:-
Applications:General Purpose
Failure Rate:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Radial
Size / Dimension:0.177" L x 0.124" W (4.50mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max):0.197" (5.00mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.197" (5.00mm)