B37981M5223K054
Description
CAP CER 0.022UF 50V X7R RADIAL
DataSheet
B37981M5223K054 PDF
Type Description
Series:B37981M
Package:Cut Tape (CT)Tape & Box (TB)
Part Status:Obsolete
Capacitance:0.022 µF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:50V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:Radial
Size / Dimension:0.217" L x 0.197" W (5.50mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.098" (2.50mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.098" (2.50mm)