UP025B561K-A-BZ
Manufacturer
TAIYO YUDEN
VIGOR # :
Description
CAP CER 560PF 50V C0G/NP0 AXIAL
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
UP025B561K-A-BZ PDF
Type Description
Series:P
Package:Tape & Box (TB)
Part Status:Obsolete
Capacitance:560 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:50V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-25°C ~ 85°C
Features:-
Ratings:-
Applications:Bypass, Decoupling
Failure Rate:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Axial
Size / Dimension:0.079" Dia x 0.091" L (2.00mm x 2.30mm)