EMK063BJ153MP-F
Description
CAP CER 15000PF 16V X5R 0201
DataSheet
EMK063BJ153MP-F PDF
Part Status:Active
Capacitance:0.015 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:16V
Temperature Coefficient:X5R
Operating Temperature:-55°C ~ 85°C
Package / Case:0201 (0603 Metric)
Size / Dimension:0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.013" (0.33mm)