GRM1555C2A6R5CA01J
Description
CAP CER 6.5PF 100V C0G/NP0 0402
DataSheet
GRM1555C2A6R5CA01J PDF
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Not For New Designs
Capacitance:6.5 pF
Tolerance:±0.25pF
Voltage - Rated:100V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.022" (0.55mm)