GRM2196T2A1R2CD01D
Description
CAP CER 1.2PF 100V T2H 0805
DataSheet
GRM2196T2A1R2CD01D PDF
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Capacitance:1.2 pF
Tolerance:±0.25pF
Voltage - Rated:100V
Temperature Coefficient:T2H
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.037" (0.95mm)