SQCA5A301JA16A
Description
CAP CER 300PF 50V 0505
DataSheet
SQCA5A301JA16A PDF
Type Description
Series:SQ
Package:Tray
Part Status:Active
Capacitance:300 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:50V
Temperature Coefficient:A
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:High Q, Low Loss, Ultra Low ESR
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:0505 (1313 Metric)
Size / Dimension:0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.022" (0.57mm)