CC45SL3JD150JYNN
Manufacturer
TDK Corporation
VIGOR # :
Description
CAP CER 15PF 6KV SL RADIAL
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
CC45SL3JD150JYNN PDF
Type Description
Series:CC45
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Capacitance:15 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:6000V (6kV)
Temperature Coefficient:SL
Operating Temperature:-25°C ~ 125°C
Features:High Voltage, Low Dissipation Factor
Ratings:-
Applications:General Purpose
Failure Rate:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Radial, Disc
Size / Dimension:0.295" Dia (7.50mm)
Height - Seated (Max):0.453" (11.50mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.295" (7.50mm)