AQ125C472KAJME
Description
CAP CER 4700PF 50V 0505
DataSheet
AQ125C472KAJME PDF
Part Status:Obsolete
Capacitance:4700 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:50V
Temperature Coefficient:C
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:0505 (1313 Metric)
Size / Dimension:0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.057" (1.45mm)