UP050F104Z-A-BZ
Description
CAP CER 0.1UF 50V AXIAL
DataSheet
UP050F104Z-A-BZ PDF
Type Description
Series:-
Package:Cut Tape (CT)Tape & Box (TB)
Part Status:Obsolete
Capacitance:0.1 µF
Tolerance:-20%, +80%
Voltage - Rated:50V
Temperature Coefficient:F
Operating Temperature:-25°C ~ 85°C
Package / Case:Axial
Size / Dimension:0.087" Dia x 0.126" L (2.20mm x 3.20mm)