RPER71H331K2P1A03B
Manufacturer
TOKO / Murata
VIGOR # :
Description
CAP CER 330PF 50V X7R RADIAL
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
RPER71H331K2P1A03B PDF
Type Description
Series:RPE
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Capacitance:330 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:50V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Ratings:-
Applications:General Purpose
Failure Rate:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Radial
Size / Dimension:0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.197" (5.00mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.098" (2.50mm)