B37941K5682K060
Description
CAP CER 6800PF 50V X7R 0805
DataSheet
B37941K5682K060 PDF
Type Description
Series:B37941K
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Capacitance:6800 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:50V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Ratings:AEC-Q200
Applications:Automotive
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.024" (0.60mm)