04023A1R3BAT2A
Manufacturer
Elco (AVX)
VIGOR # :
Description
CAP CER 1.3PF 25V NP0 0402
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
04023A1R3BAT2A PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:1.3 pF
Tolerance:±0.1pF
Voltage - Rated:25V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Ratings:-
Applications:General Purpose
Failure Rate:-
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.022" (0.56mm)