CK45-B3AD561KYNN
Description
CAP CER 560PF 1KV RADIAL
DataSheet
CK45-B3AD561KYNN PDF
Part Status:Obsolete
Capacitance:560 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:1000V (1kV)
Temperature Coefficient:B
Operating Temperature:-25°C ~ 105°C
Package / Case:Radial, Disc
Size / Dimension:0.217" Dia (5.50mm)
Height - Seated (Max):0.374" (9.50mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.197" (5.00mm)