GRM1556P1H200JZ01D
Description
CAP CER 20PF 50V P2H 0402
DataSheet
GRM1556P1H200JZ01D PDF
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Capacitance:20 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:50V
Temperature Coefficient:P2H
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.022" (0.55mm)