18123C105KA76A
Description
CAP CER 1UF 25V X7R 1812
DataSheet
18123C105KA76A PDF
Type Description
Series:-
Package:Tray
Part Status:Discontinued at Digi-Key
Capacitance:1 µF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:25V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:1812 (4532 Metric)
Size / Dimension:0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.090" (2.29mm)