DEHR33D222KN7A
Description
CAP CER 2200PF 2KV RADIAL
DataSheet
DEHR33D222KN7A PDF
Type Description
Series:DEH
Package:Cut Tape (CT)Tape & Box (TB)
Part Status:Obsolete
Capacitance:2200 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:2000V (2kV)
Temperature Coefficient:R
Operating Temperature:-25°C ~ 125°C
Package / Case:Radial, Disc
Size / Dimension:0.591" Dia (15.00mm)
Height - Seated (Max):0.709" (18.00mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.295" (7.50mm)