GRT31CC81A226ME01L
Description
CAP CER 22UF 10V X6S 1206
DataSheet
GRT31CC81A226ME01L PDF
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Not For New Designs
Capacitance:22 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:10V
Temperature Coefficient:X6S
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Features:-
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.071" (1.80mm)