D121G33C0GH63J5R
Description
CAP CER 120PF 100V C0G/NP0 RAD
DataSheet
D121G33C0GH63J5R PDF
Type Description
Series:D
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Capacitance:120 pF
Tolerance:±2%
Voltage - Rated:100V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:Radial, Disc
Size / Dimension:0.335" Dia (8.50mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.197" (5.00mm)