SR201A102JAT
Description
CAP CER 1000PF 100V NP0 RADIAL
DataSheet
SR201A102JAT PDF
Type Description
Series:SkyCap® SR
Package:Bulk
Part Status:Active
Capacitance:1000 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:100V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:Radial
Size / Dimension:0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max):0.200" (5.08mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.100" (2.54mm)