RPER71E225K3M1C07A
Description
CAP CER 2.2UF 25V X7R RADIAL
DataSheet
RPER71E225K3M1C07A PDF
Part Status:Obsolete
Capacitance:2.2 µF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:25V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:Radial
Size / Dimension:0.197" L x 0.124" W (5.00mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max):0.248" (6.30mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.197" (5.00mm)