GCM1885C1H4R0CA16J
Description
CAP CER 4PF 50V C0G/NP0 0603
DataSheet
GCM1885C1H4R0CA16J PDF
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Not For New Designs
Capacitance:4 pF
Tolerance:±0.25pF
Voltage - Rated:50V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.035" (0.90mm)