2225GC102MAT1A
Description
CAP CER 1000PF 2KV X7R 2225
DataSheet
2225GC102MAT1A PDF
Part Status:Active
Capacitance:1000 pF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:2000V (2kV)
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:2225 (5763 Metric)
Size / Dimension:0.225" L x 0.250" W (5.72mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.100" (2.54mm)